šokio spektaklis "Žinia"
Vyčio Jankausko šokio trupė įkurta 1997 m. 2008 m. trupei suteiktas profesionalaus šokio teatro statusas.

Trupės branduolį sudaro meno vadovas, choreografas, pedagogas ir šokėjas Vytis Jankauskas bei šokio teatro direktorė, šokėja ir pedagogė Giedrė Kirklytė – Jankauskienė. Šokio teatro spektakliuose dalyvauja tiek šalia teatro veikiančią šokio studiją lankantys asmenys, tiek įvairūs kviestiniai atlikėjai. Teatro spektakliuose yra dalyvavę tokie žinomi Lietuvos šokėjai ir choreografai kaip – A. Katinas, L. Juodkaitė, G. Laurinavičiūtė, G. Subotinaitė, P. Lisauskas, J. Deineko ir kt.

Vyčio Jankausko šokio teatro spektakliai rodomi ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jie parodyti šiuolaikiniuose šokio festivaliuose Lenkijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Egipte. „Viduramžių bernelio dainos“ 2002 m. Vyčio Jankausko šokio teatras atstovavo Lietuvos šokiui tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Global Dance 2002” Diuseldorfe, Vokietijoje.

Paskutiniai metai - choreografo ir jo trupės brandos metai, kuriuos vainikavo du Auksiniai scenos kryžiai: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimą už geriausią 2003 – 2004 metų choreografiją, antrąjį aukščiausią teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008 – 2009 m.).

Žymiausi Vyčio Jankausko šokio teatro spektakliai:


2008 m. – „Budėjimai“
2007 m. – „Žinia“
2005 m. – „Pėdsakai“
2003 m. – „Nuskendęs slėnis“
2002 m. – „Užkasti vaivorykštę“
2001 m. – „Atsižadėjimas“
2000 m. – „Viduramžių bernelio dainos“
1998 m. – „Lašai į šulinį“

V. Jankausko šokio teatro veikla neapsiriboja vien menine kūrybine veikla. Šokio teatras, bendradarbiaudamas kartu su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis, inicijuoja ir vykdo įvairius edukacinius šokio projektus Lietuvoje ir užsienyje. 1995 m. šalia trupės įsteigta šokio studija, kurioje dėsto V. Jankauskas, G. Kirkilytė – Jankauskienė ir kiti pedagogai.