Vytis JankauskasŠokėjas, choreografas, pedagogas, vienas įdomiausių šiuolaikinio šokio kūrėjų Lietuvoje Vytis Jankauskas gimė 1968 m. rugsėjo 23d. Vilniuje. Nuo mažens jautė polinkį sportui ir menui, tad paauglystėje susidomėjo breiko šokiu. V. Jankauską sužavėjo šio šokio judesio ekspresija ir galimybė jame suderinti, iš pažiūros, du priešingus polius – fizinę kultūrą ir meninę išraišką. Per trumpą laiką V. Jankausko bendraminčių suburta grupė šoko breiko kompozicijas naktinių klubų programose. Tai buvo pirmoji choreografo ir šokėjo pažintis su profesionaliąja šokio scena. Šią veiklą vainikavo čempionų titulas, 1987 m. įgytas tuometinės Sovietų Sąjungos breiko čempionate, vykusiame Taline.

1991 m., grįžęs iš tarnybos armijoje, V. Jankauskas įkūrė trupę „Trys iš Vilniaus“, kuri, remdamasi breiko technika, bet ir laužydama šio šokio nusistovėjusias konvencijas, bandė spręsti jau rimtesnius estetinius uždavinius. Žymiausia „Trys iš Vilniaus“ sukurta kompozicija „Triptikas“ sulaukė didelio susidomėjimo Lietuvos ir užsienio scenose.

Nuo 1994 metų V. Jankauskas keliauja, mokosi ir šoka užsienyje. Jam teko galimybė susipažinti su Amerikos modernaus šokio ir Vakaru Europos šokio teatro patirtimi. Choreografas ir šokėjas pas garsius JAV ir Vakarų Europos pedagogus studijavo šokio meną, dalyvavo Šiaures šalių jaunųjų choreografų kūrybinėse dirbtuvėse, “Im Puls Tanz’99” (Viena, Austrija) edukacinėje programoje bei kitų choreografų ir pedagogų pamokose Lietuvoje, Estijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Kaip atlikėjas dalyvavo choreografų Frederico Lescure‘o (Prancūzija) ir Roystono Mildoomo (D. Britanija) spektakliuose.

Nepamiršęs pirmosios judesio patirties bei absorbavęs naujas šokio patirtis, tyliai ir kruopščiai dirbdamas, V.Jankauskas įgavo ir toliau tobulina savo stilių. Šokio spektakliuose „Viduramžių bernelio dainos“ (2000 m.), „Nuskendęs slėnis“ (2003 m.), „Žinia“ (2007 m.), „Budėjimai“ (2008 m.) ir kt.  choreografas bando rasti pusiausvyrą tarp formos naujumo ir emocinio poveikio.

Paskutiniai metai - choreografo ir jo trupės brandos metai, kuriuos vainikavo du Auksiniai scenos kryžiai: šokio spektaklis „Nuskendęs slėnis“ pelnė apdovanojimą už geriausią 2003 – 2004 metų choreografiją, antrąjį aukščiausią Lietuvos teatralų apdovanojimą V. Jankauskas gavo kaip geriausias choreografas už spektaklį „Budėjimai“ (2008 – 2009 m.).

V. Jankauskas labai vertinamas ir kaip puikus pedagogas. Nuo 2007 m. V. Jankauskas dėsto Vilniaus kolegijoje, menų fakultete šiuolaikinį ir džiazo šokį bei šokio improvizaciją, 1995 m. V. Jankauskas įkūrė šalia jo trupės veikiančią modernaus šokio studiją. Čia šokį dėsto bei choreografiją kuria ir šiandien. Taip pat  reguliariai veda teorinius ir praktinius šokio seminarus šokėjams, choreografams bei pedagogams Lietuvoje ir užsienyje.