Žinia
Idėja, choreografija

Šokis


Kostiumų dailininkė

Muzika

Trukmė

Premjera
Vytis Jankauskas

Goda Laurinavičiūtė, Vytis Jankauskas, Ieva Šimukauskienė, Giedrė Subotinaitė, Giedrė Kirkilytė

Rūta Biliūnaitė

Niels van Hoorn, Strange Attractor, Biosphere

40 min.

2007 05

Spektaklio sukūrimą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Kultūros rėmimo fondas.

Atsiliepimai spaudoje:

„Festivalio balta varna pavadinčiau Vyčio Jankausko šokio trupės spektaklį „Žinia“. Tokių grynojo šokio spektaklių festivalyje daugiau nebuvo. Jis nepretendavo į gilias mintis, nesidangstė teatriniais elementais, nebandė pasigražinti technologijų kuriama bižuterija. Jis siuntė žinią apie ramybės pasaulį, grožį be sumaišties“.
Vita Mozūraitė. Lietuvos rytas, 2007 05 15

„Atlikėjai Giedrė Kirkilytė, Goda Laurinavičiūtė, Giedrė Subotinaitė, Ieva Šimukauskienė ir Vytis Jankauskas giminingai jaučia muziką, nesistengia jos išgyventi – tik plastiškai įkūnyti, todėl spektaklyje beveik nėra dirbtinų reakcijų, visi judesiai tarytum tyvuliuoja abstrakcijoje“.
Helmutas Šabasevičius. www.balsas.lt, 2007 05 05

„Asmeninių simpatijų prizą atiduočiau Vyčio Jankausko spektakliui "Žinia". Pirmiausia už drąsą, kurios šiandien šokėjams reikia einant į tuščią, scenografijos bei šiuolaikinės technikos stebuklais neužgriozdintą sceną. Tokią drąsą festivalyje demonstravo vienintelė V.Jankausko šokio trupė. Antra, už jaukų sensualumą, kuriuo tradiciškai alsuoja visi šio choreografo darbai. Trečia, už nemėginimą bet kuria kaina pasirodyti supermoderniam, universaliam ir kitokiam. Už ištikimybę sau“.
Renata Baltrušaitytė. Veidas, 2007 05 10

“Net nežinodamas apie turinį iš anksto, nesunkiai galėjai pajusti svarbaus vyksmo atmosferą. Joje tik choreografui žinomu būdu susipynė įtampa, šventumas, elegancija, nežinomybė, blaškymasis ir susitaikymas ar amžinas artėjimas prie jo. Sunku nusakyti tą jausmą, nes buvo švelnu, minkšta, platu, baisu, gera, dinamiška, gražu, lėta, greita, graudu, šviesu, lengva...“
Jelena Šalaj. www.menufaktura.lt, 2007 06 21

„Man, pirmą kartą stebėjusiai lietuvių šiuolaikinį šokį, Jankauskas, kuris ir šiandien šoka bei yra puikios fizinės formos, tapo pagrindiniu atradimu. Jo solo atsiribojęs, tekantis, apgalvotas, suvoktas, kupinas savigarbos ir stiprus“.
Jekaterina Vasenina. www.dance-net.ru, 2007 05 15